انجمن soft2015

نسخه‌ی کامل: فراخوانی وب سرویس با نینتکس ورک فلو
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
فراخوانی وب سرویس با نینتکس ورک فلو
[عکس: CallwebService.png]

در این قسمت از آموزش های سایت شیرپوینت در خصوص اجزای مختلف نینتکس ورک فلو یا جریان کاری صحبت می کنیم

URL

این یک فیلد اجباری است که در این قسمت باید پر شود. این فیلد نشان‌دهنده URL کامل WSDL برای فراخوانی وب‌سرویس SOAP است. پس از اینکه URL را وارد کردید، بر روی دکمه Refresh در Web method کلیک کنید تا روش‌های موجود در وب سرویس برای شما ظاهر شود. همچنین می‌توانید با استفاده از Inserting reference fields آدرس موردنظر را وارد کنید.

Username

نام کاربری (ازجمله دامین) هنگام تائید اعتبار در مقابل سرویس وب مورداستفاده قرار می‌گیرد. این گزینه اختیاری است، بااین‌حال اگر خالی باقی بماند، وب‌سرویس باید برای دسترسی افراد ناشناس باز باشد.

Password

رمز عبور برای نام کاربری بالا هنگام تائید اعتبار در مقابل وب‌سرویس. اگر خالی بماند،وب سرویس باید برای دسترسی افراد ناشناس باز باشد.

Web Method

شامل وب‌سرویس‌هایی است که در دسترس هستند.

Editor mode

حالت ویرایشگر مقادیر ارسال‌شده به وب‌سرویس را مشخص می‌کند. پیغام های ظاهر شده، بستگی به پارامترهای موردنیاز web methods انتخاب‌شده در مرحله قبل دارد.

SOAP Builder: اگر پارامترهای موردنیاز وب‌سرویس تنها انواع داده‌های ساده را داشته باشد از SOAP Builder استفاده کنید. در فرم ورودی این مقادیر نمایش داده می‌شود. توجه داشته باشید: اگر روش وب‌سرویس نیاز به پارامترهای پیچیده داشته باشد، فرم SOAP Builder را نمی‌توان نمایش داد و یک جعبه متن برای ویرایش XML پیام SOAP به‌طور مستقیم ایجاد می‌شود.
لینک منبع:
http://sharepointech.ir/فراخوانی-وب-سرو ... س-ورک-فلو/